Umocnienia brzegów

Zadaniem umocnienia brzegów danego akwenu jest zapewnienie ich stateczności i zabezpieczenie ich przed erozją, w szczególności erozją wodną. Umocnienia znajdują zastosowanie w odniesieniu do brzegów wszystkich rodzajów akwenów wód powierzchniowych – wód morskich i śródlądowych.

Zależnie od potrzeb stosuje się umocnienia brzegów biologiczne, biotechniczne i techniczne. Tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie technologii, z pomocą przychodzą przyjazne dla środowiska grodzice winylowe EcoLock i grodzice hybrydowe SuperLock.

Umocnienia brzegów z wykorzystaniem grodzic EcoLock i SuperLock

Grodzice EcoLock i SuperLock powstają z precyzyjnie wyselekcjonowanych materiałów sztucznych posiadających Atest Państwowego Zakładu Higieny. To pozwala na ich zastosowanie w odniesieniu do każdego zbiornika wodnego. Za ich wyborem przemawia szereg zalet:

  • materiał, z którego wykonane są grodzice, jest lekki, dzięki czemu elementy umocnienia brzegów nie wymagają wysokich nakładów transportowych,
  • grodzice mogą być montowane przy pomocy standardowego sprzętu, co znacząco upraszcza ich montaż i obniża jego koszty,
  • dopracowaliśmy technologię montażu grodzic niemal do perfekcji – eliminując problem ich pękania podczas wbijania zapewniamy jeszcze wyższą wydajność prac montażowych.

Grodzice winylowe i hybrydowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na biotechniczne i techniczne umocnienia brzegów.

Korzyści z zastosowania grodzic do umocnienia brzegów

Wybór oferowanych grodzic winylowych i hybrydowych wiąże się z licznymi korzyściami dla inwestora, jak i środowiska naturalnego. Ze względu na niższe nakłady transportowe i łatwy montaż wykonanie umocnień z zastosowaniem grodzic wiąże się ze znaczącym obniżeniem kosztów inwestycji. Ponadto, grodzice wykonujemy z materiałów pochodzących z recyclingu, dzięki czemu są rozwiązaniem o niższym śladzie węglowym, a więc bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego. Na uwagę zasługuje również ich neutralność i wszechstronność. Surowiec, z którego wykonujemy profile geotechniczne, nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne, ani parametry wody pitnej.

Obok standardowych rozwiązań dostarczamy również grodzice z uszczelnieniem, których unikalna konstrukcja zapewnia stuprocentową gwarancję szczelności. Znajdują one zastosowanie przy realizacji najbardziej wymagających projektów. Ich zalety doceniają inwestorzy krajowi i zagraniczni.