Budowa nasypów

Prace takie jak budowa nasypów, ich wzmacnianie czy stabilizacja wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań.

Jednym z elementów odgrywających kluczową rolę w budowie nasypów są grodzice. Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby inżynierii lądowej firma Piertucha oferuje grodzice winylowe EcoLock i grodzice hybrydowe SuperLock. Nasze grodzice to przyjazna dla środowiska, lekka i konkurencyjna cenowo alternatywa dla tradycyjnych materiałów. Znajdują one zastosowanie w celu wzmacniania gruntu (wzmocnienie nasypu), stabilizacji konstrukcji (stabilizacja skarpy) oraz ochrony przed erozją czy przemieszczaniem się ziemi.

Zastosowanie grodzic EcoLock i SuperLock w budowie nasypów

Profile geotechniczne EcoLock i SuperLock są stosowane jako:

budowa nasypów

  • Wzmocnienie nasypu

Grodzice tworzą barierę, która zapobiega przemieszczaniu się gruntu. Dzięki temu nasyp staje się bardziej stabilny i odporny na obciążenia.

  • Ochrona przed erozją

W miejscach narażonych na działanie wody, grodzice zapobiegają erozji brzegów nasypu. Chronią grunt przed wypłukiwaniem przez wodę.

  • Element formujący nasyp

Grodzice mogą być używane do formowania kształtu nasypu, zwłaszcza w miejscach o nieregularnej topografii. Umożliwiają stworzenie płaskiej powierzchni nasypu, nawet na stromych zboczach.

  • Ochrona infrastruktury i zabudowań

W miejscach, gdzie nasyp sąsiaduje z drogami, torami kolejowymi czy inną infrastrukturą lub zabudowaniami, grodzice zapewniają dodatkową ochronę przed osunięciami ziemi czy przemieszczaniem się gruntu.

Zalety grodzic winylowych i hybrydowych

Wybór grodzic winylowych i hybrydowych marki Pietrucha niesie za sobą szereg korzyści. Oferowane profile geotechniczne cechują się podwyższoną odpornością na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych i biologicznych, co zapewnia ich trwałość, a zarazem stabilność konstrukcji w długiej perspektywie czasu. Grodzice winylowe i hybrydowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na przestrzeni lat technika ich montażu została dopracowana przez naszą firmę niemal do perfekcji, czego najlepszym dowodem jest wyeliminowanie starych błędów, takich jak pękanie grodzic podczas wbijania.

Profile geotechniczne EcoLock i SuperLock są lekkie, co ułatwia ich transport i obniża jego koszty. Niższa waga profili to także łatwiejszy montaż, który może być z powodzeniem przeprowadzony przy użyciu standardowego sprzętu.