Ścianka Larsena

Ścianka Larsena, znana również jako grodzica Larsena, to specyficzny rodzaj stalowej grodzicy stosowanej głównie w pracach ziemnych i hydrotechnicznych. Zwykle stosuje się ją jako obudowę tymczasową, choć może być wykorzystana również jako konstrukcja docelowa. Służy do zabezpieczania wykopów budowlanych przed zniszczeniem i/lub przesiąkaniem.

Jedną z głównych zalet ścianek Larsena jest ich szerokie i wszechstronne zastosowanie. Jednak wykonane ze stali profile geotechniczne są ciężkie, a co za tym idzie wymagające w transporcie i montażu. Dlatego też inwestorzy chętnie rezygnują ze ścianek Larsena na rzecz alternatywnych rozwiązań. Jednym z takich produktów są grodzice oferowane przez firmę Pietrucha.

Zabezpieczenie wykopu z wykorzystaniem grodzic marki Pietrucha

Grodzice EcoLock i SuperLock stanowią przyjazną dla środowiska, lekką i konkurencyjną cenowo alternatywę dla ścianki Larsena. Umożliwiają one przeprowadzenie prac w sposób bezpieczny, efektywny i zgodny z obowiązującymi normami, przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów finansowych.

Grodzice EcoLock i SuperLock są lekkie, w związku z czym wymagają mniejszych nakładów transportowych. Można je montować przy użyciu standardowego sprzętu, co dodatkowo obniża koszty. Ponadto, dzięki wyeliminowaniu problemu pękania grodzic podczas wbijania znacząco przyspieszyliśmy i ułatwiliśmy cały proces.

Oferowane grodzice:

  • zapewniają stabilizację ścian wykopu

Wbijane wokół wykopu  grodzice tworzą stabilną barierę, która zapobiega osuwaniu się ziemi. To minimalizuje ryzyko wypadków i uszkodzeń.

  • chronią przed wodą gruntową

Grodzice stanowią barierę dla wód gruntowych, zapobiegając ich przedostawaniu się do wykopu. Jest to szczególnie ważne w miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych, gdzie ryzyko zalania wykopu jest duże.

  • oferują szybki montaż

Grodzice są stosunkowo szybkie w montażu, co pozwala na skrócenie czasu przygotowania wykopu do prac budowlanych.

Co ważne, oferowane profile geotechniczne umożliwiają prowadzenie bardzo głębokich wykopów, nawet w trudnych warunkach gruntowych. Zabezpieczenie wykopu jest odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, biologicznych i mechanicznych, tym samym oferując dogodne i bezpieczne warunki do dalszej pracy.